ASUS 43" XG43UQ 4K UHD LCD VA Gaming Monitor
ASUS 43" XG43UQ 4K UHD LCD VA Gaming Monitor
PayMore Arlington
SKU:TX04-5080D-S1R3
Couldn't load pickup availability
ASUS 43" XG43UQ 4K UHD LCD VA Gaming Monitor
Items included in this sale:
*Please note, if it is not listed it is not included - such as power cables or other accessories.
Specifications:
| Collection | Monitor |
| Brand | ASUS |
| Screen Size | 43" |
| MPN | XG43UQ |
| Condition | Fair |
| Display Type | 4K UHD LCD |
| Maximum Resolution | 3840 x 2160 |
| Maximum Resolution Refresh Rate | 144Hz |
| Panel Type | VA |
| Type | Gaming Monitor |
| Response Time | 1ms |
| Manufacture Year | 2021 |
| Manufacture Warranty |
No
|
| Serial# | M7LMTF204365 |
| Connections |
3.5mm Audio Out
4x HDMI 2.0
Ethernet
2x USB-A 3.0
DisplayPort 1.2
|
| Variant | N/A |
Cosmetic condition:
The screen is in fair condition, with noticeable scratches, scuffs, and general wear. The top case is also in fair condition and shows scuffs, dents, and scratches, including some semi-deep marks that are easily visible. The sides remain in fair condition with some deep scratches, dents, and wear. All ports are clean and in good condition, and the stand is sturdy, in good condition, and functions properly. Please view our close up photos, as these are taken of the actual item being offered for sale.
Functionality condition:
The display is fully functional with no damage or issues, and the sound is loud and clear.
Share

Unlock Instant Discounts with Your Trade-In!
Turn your old or even broken devices into immediate savings! When you trade in while shopping in-store, we'll apply the value of your trade-in directly to your purchase — helping you pay less today. It's the smartest way to upgrade, save money, and get more for what you love.