Dell Latitude 5450 14" Core Ultra 5 135U 1.6GHz 16GB RAM 256GB SSD
Dell Latitude 5450 14" Core Ultra 5 135U 1.6GHz 16GB RAM 256GB SSD
PayMore Arlington
SKU:TX04-5174A-R2R3
Couldn't load pickup availability
Dell Latitude 5450 14" Core Ultra 5 135U 1.6GHz 16GB RAM 256GB SSD
Items included in this sale:
*Please note, if it is not listed it is not included - such as power cables or other accessories.
Specifications:
| Collection | Windows Laptops |
| Sub-Collection | Dell Laptop |
| Brand | Dell |
| Model | Latitude |
| MPN | 5450 |
| Release Year | 2024 |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Processor Brand | Intel |
| Processor | Core Ultra 5 135U |
| Processor Speed | 1.6GHz |
| GPU/Graphics Card | N/A |
| Memory (RAM) | 16GB RAM |
| Storage 1 | 256GB |
| Storage Type 1 | SSD |
| Storage 2 | N/A |
| Storage Type 2 | N/A |
| Battery Health | Excellent |
| Screen Size | 14" |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Integrated Graphics | Intel Graphics |
| Display | HD Matte LCD |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Bluetooth | Yes |
| Webcam | Yes |
| Microphone | Yes |
| Touch Screen |
No
|
| Backlit Keyboard | Yes |
| WiFi | Yes |
| Absolute/Computrace Enabled? | No |
| Color | Platinum Silver |
| MFG Warranty? |
No
|
| Condition | Fair |
| Connections |
Charging Port
3.5mm Headphone/Microphone Combo
HDMI Port
USB-A 3.1 Port
2x USB-C 3.1 Port
|
| UPC | N/A |
| Serial# | 88NMP74 |
Cosmetic condition:
The top, bottom, and all four sides are in good cosmetic condition with minimal wear. The ports are clean and in good condition. The screen is in good condition with minor wear and scuffs, and the keyboard is in good condition with minor wear and signs of use. The hinges are sturdy, function properly, and are in good condition, and the bezel shows little to no wear. Please view our close up photos, as these are taken of the actual item being offered for sale.
Functionality condition:
The display is fully functional with no damage or issues. The device connects to WiFi networks without any problems, and audio playback was tested by playing a video. The keyboard has also been tested, and all keys function properly.
Share

Unlock Instant Discounts with Your Trade-In!
Turn your old or even broken devices into immediate savings! When you trade in while shopping in-store, we'll apply the value of your trade-in directly to your purchase — helping you pay less today. It's the smartest way to upgrade, save money, and get more for what you love.